Astsubay Süleyman ile Koreli Ayla’nın Hikayesi Beyazperdeye Taşınıyor


Astsubay Süleyman ile Koreli Ayla'nın Hikayesi Film Oluyor: Ayla
Astsubay Süleyman ile Koreli Ayla'nın Hikayesi Film Oluyor: Ayla

Muharrip Gazi Süleyman Astsubay’ın öyküsünden esinlenerek beyazperdeye uyarlanan Ayla filmi hala vizyon tarihini almamış olsa da merakla bekleniyor.

Ekim’de sinemalarda olacağı duyurulan film, Kore Savaşı’nda yaşanan gerçek ve çok dramatik bir hikayeyi beyazperdeye taşıyacak. Yönetmen koltuğunda reklam filmleriyle dikkat çeken Can Ulkay’ın oturduğu dram filmi Ayla’nın senaryosunda ise Sınav, Uzun Hikaye, Kavak Yelleri, Doludizgin Yıllar’ın da senaristliğini yapmış Yiğit Güralp’in imzası var. Filmin yapımcılığını ise Mustafa Uslu üstleniyor.

Başrollerini Çetin Tekindor, Taner Birsel, İsmail Hacıoğlu ve Ali Atay’ın paylaştığı filmin kadrosunda Duygu Yetiş, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, deniz Seviyesi filmindeki performansı ile Milano Uluslararası Film Festivali’nden ‘En İyi kadın oyuncu’ ödülünü alan oyuncu Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk Uslu gibi önemli oyuncular yer alıyor.

Filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu üstleniyor. Filmin yabancı oyuncularında ise Eric Roberts, Cade Carradine, Kim Byoung-Soon, Chaby Han, Kang Yeon Jeong, Johnny Young ve Claudia Kooij isimleri boy gösteriyor.

Film Afişi

Astsubay Süleyman ile Koreli Ayla'nın Hikayesi Film Oluyor: Ayla-z25dhgcgvf

Film Konusu

Film, Kore Savaşı’nda yaşanan gerçek ve çok dramatik bir hikayeyi beyazperdeye taşıyacak. 1950 yılında savaşta yer alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki bu Koreli kız yetimdir ve nereye gideceğini bilmemektedir. Astsubay kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. Kısa sürede birliğin neşesi haline gelen Ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi olurlar. Ancak 15 ay sonunda birliğin Türkiye’ye geri dönme kararı çıkar. Ayla’yı bırakıp dönmek istemeyen Süleyman Astsubay her yolu denese de Kore kanunlarını aşamaz. Küçük kızı geride bırakmak zorunda kalan Süleyman ve yetimlere uygulanan sisteme dahil olarak yetimhaneye verilecek olan Ayla son vedalarında tekrar bir araya gelmeye söz verirler. Yıllar ikiliyi yeniden buluşturacak mıdır?…

Film Oyuncuları ve Rolleri

Başrollerini Süleyman Dilbirliği (2010) rolüyle Çetin Tekindor, Fuat Binbaşı rolüyle Taner Birsel, Süleyman Dilbirliği (1950) rolüyle İsmail Hacıoğlu ve Ali rolüyle Ali Atay’ın paylaştığı filmin kadrosunda İclal rolünde Duygu Yetiş, Nimet (1950) rolünde Büşra Develi, İskenderun Binbaşı rolünde Erkan Petekkaya, Sebahat Dilbirliği rolünde Esra Dermancıoğlu, Nuran rolünde Damla Sönmez, Hüseyin Dilbirliği rolünde Altan Erkekli, Gazeteci Özge rolünde Sinem Öztürk Uslu gibi önemli oyuncular yer alıyor. Filmin yabancı oyuncularında ise T. General Coulter rolünde Eric Roberts, Yüzbaşı Lorenzo Cage rolünde Cade Carradine, Koreli General rolünde Kim Byoung-Soon, Sung Joon rolünde Chaby Han, Mürebbiye Ji-Min rolünde Kang Yeon Jeong, Teğmen Lee rolünde Johnny Young isimleri boy gösteriyor.

Astsubay Süleyman ile Koreli Ayla'nın Hikayesi Film Oluyor: Ayla-8gv9n33k23

Vizyon Tarihi

Filmin vizyon tarihi henüz net olarak belli olmadı fakat Ekim ayı gibi vizyona girmesi bekleniyor.

Bu İçeriğe Tepkini Göster!

Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Yapma Ya! Yapma Ya!
0
Yapma Ya!
Meraklı Meraklı
0
Meraklı
LoL LoL
0
LoL
Çok Güzel Çok Güzel
0
Çok Güzel
OMG OMG
0
OMG
İşte Bu! İşte Bu!
0
İşte Bu!
WTF WTF
0
WTF

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Astsubay Süleyman ile Koreli Ayla’nın Hikayesi Beyazperdeye Taşınıyor

Giriş Yap

Ailemize sende katıl!
Kayıt Ol

reset password

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Hesabım var!
Giriş Yap
Paylaşacağın İçerik Türünü Seç
Kişilik Testi
Sorular oluşturarak cevapların ne olacağını belirle
Şıklı Sorular
Doğru ve yanlış seçenekli şıkları ile kendini test et
Anket
Kullanıcıların görüşlerini bildirebilmesi için mükemmel bir seçenek
Makale
Görsellerle birleştirilmiş metin türü
Liste
The Classic Internet Listicles
Açık Liste
Açık Liste
Sıralamalı Liste
Sıralamalı Liste
(Beta)
Özel içeriklerle işlemek için kendi resimlerinizi yükleyin(BETA)
Video
Youtube-Vimeo-Vine içerikleri ekleme plartformu
Ses Dosyası
Soundcloud ve Mixcloud ekleyebilirsiniz
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif (hareketli resim)
GIF format