Babalığın ‘Bakıcılık’ Anlamına Gelmediğini Gösteren Süper Baba


Babalığın 'Bakıcılık' Anlamına Gelmediğini Gösteren Süper Baba
Babalığın 'Bakıcılık' Anlamına Gelmediğini Gösteren Süper Baba

“Ben yalnızca her anne babanın yapması gerekeni ve annelerin her gün övgü veya hayranlık olmadan yaptığını yapıyorum.”

Mevzu ebeveynliğe geldiğinde, babalar genellikle hafife alınıyorlar. Annelerle kıyaslandığında babalar, çocuklarıyla ilgilendiklerinde çok daha fazla övgü alıyorlar. Hatta “ebeveyn” olarak değil, “bakıcı” olarak adlandırılıyorlar. İnsanların, babalık sorumluluklarının sıradan bir durum olduğunu bilmelerini isteyen bu babanın anlatacaklarını okuyalım.

Jeremy Martin-Weber Facebook’ta eşi Jessica’nın havalimanında çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. Bu sırada Jessica, bir iş yolculuğuna çıkıyordu ve altı kızından birkaç günlüğüne uzakta olacaktı.

s-c5d300c187a16c1dbda3657828bf35f51738fb

Jeremy, eşi uzaktayken çocukları için yapılması gerekenleri listeledi.

s-2f051b7854a2dc6196e8f857a87498155d8b88Bu uzun liste yemek yapmaktan, çocukların karnını doyurmaya, onları okula zamanında götürmekten, kardeşler arasındaki sorunları çözmeye, genç kızlarının ergenlik problemlerini dinlemekten ve çözüm üretmekten, onları desteklemeye kadar birçok konuyu içeriyor.

İkili genellikle blog sayfalarında ebeveynlik ve aynı ev içerisindeki sorumlulukların paylaşılması ile ilgili yazılar yazıyorlar.

s-d2db49586af0a2c5d7370de962667e10ab4e3d

Şimdi gelelim bu babanın herkesin içindeki sevgi kabarcıklarını harekete geçiren gönderisine.

s-987f5ede7563328ad5390718a53460a993edc0 6 çocuğumuzun annesi Jessica, ben bunları yazarken birkaç gün sürecek bir iş gezisine çıkıyor.Şimdi kimin-çocuklara yemek yapıp onların karnını doyuracağını,-onları zamanında okula götüreceğini,-en küçük çocuğumuzun ne giyeceğini seçeceğini, -günlük rutinlerine saygı duyup, bu sınırları koruyacağını,-sarılmaya ihtiyaçları olduğunda sarılacağını, yaralarından öpeceğini,-çocuklar kabus gördüklerinde onları rahatlatıp, yeniden uyutacağını,- kardeşleriyle aralarındaki çatışmaları çözmelerine yardım edeceğini,- günlerini nasıl geçirdikleriyle ilgili her detayı dinleyeceğini,- onlara hikayeler okuyup, onlarla oyunlar oynayacağını,-genç kızlarımızı ergenlik ve ilişki konularında destekleyeceğini,- kibarlık, sevgi, sabır, dinleme, empati, güç, cesaret ve bütün iyi konularda örnek olabileceğini bilmek gerekiyor.Çocuklarımın annesi uzaktayken bütün bunları kim yapacak?Ben. O, benim. Çünkü ben bakıcı değilim. Ben onların oyun arkadaşları değilim.Ben, onların babalarıyım. Onlara bakmak, yol göstermek ve onlarla ilgilenmek benim sorumluluğum.Ve bütün zorluklarına rağmen ben bunu o kadar çok seviyorum ki…Hayır, ev tepemize yıkılmayacak veya dağıtılmayacak ve çocuklar sıkıntı yaşamayacaklar. Çünkü babaları görev başında. Ve hayır, herhangi bir özel muameleyi veya takdiri hak etmiyorum. Çünkü benim yaptığım her ebeveynin yapması gereken ve aslında bakıldığında her annenin de bir takdir veya hayranlık almadan her gün yaptığı. Eşimle, ailemiz için yaptığımız her şey için birbirimize olan minnettarlığımızı dile getiriyor olmamız yeterli.

Böyle ilgili ve düşünceli bir eş herkesin başına!

s-e638c417485cc34ad2744c5c57d60220bbf348Martin-Weber’in Facebook’ta paylaştığı bu gönderi de 1.000’den fazla paylaşım ve 3.000’den fazla beğeni aldı. Altındaki ise eşlerini etiketleyen bireyler, “Bak, aynı sen.” şeklinde yorumlar yapmışlardı.

Bu İçeriğe Tepkini Göster!

Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Yapma Ya! Yapma Ya!
0
Yapma Ya!
Meraklı Meraklı
0
Meraklı
LoL LoL
0
LoL
Çok Güzel Çok Güzel
0
Çok Güzel
OMG OMG
0
OMG
İşte Bu! İşte Bu!
0
İşte Bu!
WTF WTF
0
WTF

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Babalığın ‘Bakıcılık’ Anlamına Gelmediğini Gösteren Süper Baba

Giriş Yap

Ailemize sende katıl!
Kayıt Ol

reset password

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Hesabım var!
Giriş Yap
Paylaşacağın İçerik Türünü Seç
Kişilik Testi
Sorular oluşturarak cevapların ne olacağını belirle
Şıklı Sorular
Doğru ve yanlış seçenekli şıkları ile kendini test et
Anket
Kullanıcıların görüşlerini bildirebilmesi için mükemmel bir seçenek
Makale
Görsellerle birleştirilmiş metin türü
Liste
The Classic Internet Listicles
Açık Liste
Açık Liste
Sıralamalı Liste
Sıralamalı Liste
(Beta)
Özel içeriklerle işlemek için kendi resimlerinizi yükleyin(BETA)
Video
Youtube-Vimeo-Vine içerikleri ekleme plartformu
Ses Dosyası
Soundcloud ve Mixcloud ekleyebilirsiniz
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif (hareketli resim)
GIF format