Kısa Kollu Gömleği Al Pacino Kadar Cool Giyme Rehberi


Kısa Kollu Gömleği Al Pacino Kadar Cool Giyme Rehberi
Kısa Kollu Gömleği Al Pacino Kadar Cool Giyme Rehberi

Başlığı görüp “Biz Al Pacino muyuz, nasıl öyle cool olalım!” dediğinizi duyar gibiyim lakin her şeyin yolu yordamı var! Kısa kollu gömlek ülkemizde en önyargılı yaklaşılan kıyafetlerden biri şüphesiz. Yıllardır bir türlü kısa kollu gömlekle barışamadık. Erkekler yaz aylarında püfür püfürlükten vazgeçemiyor, kadınlarsa bu gömlek çeşidini bir türlü beğenemiyor. Beyaz perde bize kısa kollu gömleğin çirkin bir şey olmadığını bize defalarca ispatladı ve ispatlamaya da devam ediyor. Yalnızca kısa kollu gömlek giymenin de kendine has püf noktaları var elbette, onlara şöyle bir yakından bakalım.O halde bu içerik kısa kollu gömlekleri sevip de kavuşamayanlara gelsin…

Bir bakın bakalım omuzlar oturmuş mu? Her şey doğru bedeni yakalamakla başlar…

Bir bakın bakalım omuzlar oturmuş mu? Her şey doğru bedeni yakalamakla başlar...Bir bakın bakalım omuzlar oturmuş mu? Her şey doğru bedeni yakalamakla başlar...Kısa kollu gömlekte ilk dikkat edilmesi gerekenlerden biri gömleğin üzerinize nasıl oturduğu! Ne bol ne de çok dar; yani tam olarak ölçülerinize uymasında yarar var. Bunu en rahat şekilde gömleğin omuz hizasından anlayabilirsiniz. Her gömleğin kalıbının ve kesiminin farklı olduğunu da göz önünde bulundurmakla beraber çoğunlukla omuz hizası düşüyorsa başka bir gömleğe göz atmak gerek.

Renk seçmenin önemini unutmayın; iddialı renklerin ihtişamını kapılmak hayalkırıklığıyla sonuçlanır.

s-8ed8deb3889a427a47364edfc185ce16ec348dElbette, renk seçerken kısıtlayıcı olun demiyoruz. Ancak size yakışan rengi bilin ve kısa kollu gömleğin halihazırdaki tehlikesini aklınızdan çıkarmayın. Parlak renklerden ziyade daha soft ve sakin renkler tercih etmeye çalışmanızda yarar var.

Peki ya desenler… Sevmeli mi, nefret mi etmeli?

Peki ya desenler... Sevmeli mi, nefret mi etmeli?Peki ya desenler... Sevmeli mi, nefret mi etmeli?Desenli kısa kollu gömlek meşakkatli bir mesele. Her yıl daha birbirinden farklı birçok desen çıkıyor ve seçmesi biraz daha güçleşiyor. Ama öncelikli tavsiye göz yormayan, seyrek desenlere yönelmekle beraber kaskatı gömlek kumaşı yerine daha yumuşak koton tercih edilmesi. Doğru bedeni yakaladığınız desenli gömleğin içine atlet giymemekte yine fayda var zira tam bu noktada Al Pacino, Al Pacinoluğunu konuşturmuş ve atlet yakışır hale gelmiş ama herkese yakışmaz, bizden söylemesi!

Onca çeşit varken göz yoran, soluk renkli, kareli kısa kollu gömlek tuzağına düşmeyin! Kravatı aklınızdan dahi geçirmeyin.

s-563cf530aa8b8f56bae624f7e7b95b451b5026Enine veya boyuna çizgi, gömleği ele geçirmiş kareler, puantiye gibi desenleri tercih etmemeye çalışın. Bu ömrü yalnız geçirmek istemiyorsanız gerçekten kravattan uzak durun. Olmuyor, olamıyor. Kısa kollu gömleğe kravat gitmiyor.

Diğer bir kilit nokta pantolon!

Diğer bir kilit nokta pantolon!Diğer bir kilit nokta pantolon!Eğri oturup doğru konuşalım! Kısa kollu gömlekle kısa pantolon, bilekten kesik pantolon, dar paça/ dar pantolon, şort; hiçbiri hiç ama hiç yakışmıyor. Bunlardan birinin kısa kollu gömlekle hoş durduğu milyonda bir olan nadir örnekler vardır onlara kanmayın. Siz yine bedeninize uygun, tam boy pantolondan vazgeçmeyin! Modelini, kumaşını gömleğe uydurmakla beraber aynı veya oldukça zıt renkler seçmemek sizin yararınıza olur. Ryan Gosling’e yakışmış olsa da gömleği içe sokup kemer kullanmak biraz zorlu bir tercih bilhassa hafif göbek varsa. Gömleği salıp kenar köşeden azıcık içeri sokmak daha güvenli bir seçenek.

Çift desen, renkli yaka, iddialı detaylar, kolu fazla uzun kısa kol… Öylesine derin sularda yüzmek için henüz çok erken.

s-260967f78e4f0dfb24ff94ffaf3890092aec9fÖnceliğiniz sadelik olsun. Sadelikten zarar gelmez çünkü tehlikeli değil. Detayların hoş duruşu kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için birinde çok beğendiğiniz şey size uymaz. Üzerinizde görmeden, kafanızda neyle giyebileceğinize emin olmadığınız detaylı kısa kollu gömleklere pek yaklaşmayın. Kolu fazla uzun kısa kollu gömlekten hayır gelmez ama illa çok hayır gelsin istiyorsanız kollarını kıvırın. Derin sulara dalmadan ayağınız biraz suya alışsın.

Standart uzunluk en güzeli! Ne beliniz açıkta kalsın ne de ortamlarda Kanye West gibi gezin.

Standart uzunluk en güzeli! Ne beliniz açıkta kalsın ne de ortamlarda Kanye West gibi gezin.Standart uzunluk en güzeli! Ne beliniz açıkta kalsın ne de ortamlarda Kanye West gibi gezin.En önemli hususlardan biri gömlek boyunun uzunluğu! Uzun gömleklerin anlamsız yenilikçi yaklaşımlarına hiç göz yummayın; standardın suyu mu çıktı? O gömlek boyu pantolon düğmesinden çok aşağılara inmesin.

Peki ya bu yakayı, düğmeleri ne yapsak?

s-ef8993a7b6439327d789237e10e1cdaedf8b1fHipster değilseniz o düğmelerin tamamını kapatmayın. Hele ki gömleği içinize sokup hiç kapatmayın! Gömlek kumaşına göre yakayı dik ya da hafif salık bırakmakla beraber her zaman 2 veya 3 düğme açık bırakmak daha hoş duracaktır. 2 veya 3’de anlaşalım! Ortalıkta bağrı açık gezmenin pek lüzumu yok değil mi…

Al Pacino olayım derken yeni albümüne yatta klip çekecek türkücüye dönüşmemek için nelerden sakınmalısınız?

Al Pacino olayım derken yeni albümüne yatta klip çekecek türkücüye dönüşmemek için nelerden sakınmalısınız?Al Pacino olayım derken yeni albümüne yatta klip çekecek türkücüye dönüşmemek için nelerden sakınmalısınız?Beyaz pantolon Beyaz gömleğin içine atlet  ATLET  Genel olarak yelek (olmuyor, olamıyor) Detaylı yaka İçinize soktuğunuz pantolona kemer eşlik etmek suretiyle göbeği ortaya çıkarma Kaslarınız yoksa göbeğinizi konuşturmamak için: aşırı dar gömlek Burnu alıp başını gitmiş ayakkabı  Alakasız aksesuar tercihi

İdo Tatlıses’in erken dönemleri gibi olmak istemiyorsanız yukarıdaki adımlar kulağınıza küpe olsun!

s-444a4ddee9ebb300576ade975822ab2cd88dc5

Bu İçeriğe Tepkini Göster!

Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Yapma Ya! Yapma Ya!
0
Yapma Ya!
Meraklı Meraklı
0
Meraklı
LoL LoL
0
LoL
Çok Güzel Çok Güzel
0
Çok Güzel
OMG OMG
0
OMG
İşte Bu! İşte Bu!
0
İşte Bu!
WTF WTF
0
WTF

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kısa Kollu Gömleği Al Pacino Kadar Cool Giyme Rehberi

Giriş Yap

Ailemize sende katıl!
Kayıt Ol

reset password

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Hesabım var!
Giriş Yap
Paylaşacağın İçerik Türünü Seç
Kişilik Testi
Sorular oluşturarak cevapların ne olacağını belirle
Şıklı Sorular
Doğru ve yanlış seçenekli şıkları ile kendini test et
Anket
Kullanıcıların görüşlerini bildirebilmesi için mükemmel bir seçenek
Makale
Görsellerle birleştirilmiş metin türü
Liste
The Classic Internet Listicles
Açık Liste
Açık Liste
Sıralamalı Liste
Sıralamalı Liste
(Beta)
Özel içeriklerle işlemek için kendi resimlerinizi yükleyin(BETA)
Video
Youtube-Vimeo-Vine içerikleri ekleme plartformu
Ses Dosyası
Soundcloud ve Mixcloud ekleyebilirsiniz
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif (hareketli resim)
GIF format