Türkiye’ de Ölmeden Önce Gidilmesi Gereken Yerler

Tatil için dinlenmek ve keyif almak kaçınılmaz olmalıdır. Bunun için doğru yol rehberi seçmeniz yeterli olacaktır.


Uzun zamandır çok yoruldunuz, bunaldınız ve içiniz seyahatler çekiyor değil mi? Kısıtlı zamanınızı paha biçilemez bir tatil ile uzun ömürlü hale getirmek istiyorsunuz. O halde sizi gerçek anlamda tatil diyebileceğiniz bir yolculuğa hazırlıyoruz. 

Tatil Adına Ne Varsa Mavi ve Yeşilin Tonlarında Saklı

Marmaris: Doğası ve tarihi dokusu ile adeta bir görsel şölen şölen yaşamanız kaçınılmaz olacak. Mavinin ve yeşilin her tonunu ender olarak görebileceğiniz Marmaris, orman ve denizin iç içe yaşadığı huzura dahil olmak isteyen herkesi bekliyor. Doğa ve su sporları yapabileceğiniz, bakir koyları keşfedebileceğiniz, eğlenirken dinlenilecek dünya çapında turizm cenneti marmaris sizleri bekliyor. 

marmaris.jpg

Kapadokya: Tamamen doğanın mucizesi kimliğini cömertçe taşıyan kapadokya benzersiz mimarisiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmakta. Başka bir benzeri Dünya’ da olmayan peri bacaları, özgürlüğünüzü ilan edebileceğiniz balon turları, zengin mimarisiyle uzun bir tatil yapmış duygusuna kapılmanız kaçınılmaz olacak. 

kapadokya.jpg

Efes: İzmir Selçuk’ ta eşsiz bir antik kent olan Efes, tarihin rehberliğini yapar. Efes harabelerini görmek tarihi bir yolculuğa çıkarır. Sanat ve kültür adına çok sayıda isme ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde ise hristiyanlığın yayılmasını sağlayan ilk yer olması nedeniyle Hristiyan aleminin hacı olmak için geldikleri yer sayılır. 

efes-antik-kent.jpg

Bolu Yedigöller: Doğanın kendi elleriyle dokunarak yaptığı kusursuz mimarisi Yedigöller doğa severler için oldukça keyifli bir aktivite olacaktır. 

bolu-yedi-goller.jpg

İzmir Şirince: Tarihin kollarından günümüze uzanmış ve korunması başarılmış ender köyler arasındadır. Harabe halinde olan iki rum kilisesi ise oldukça ilgi görmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi göstermesinin bir nedeni de, Maya takvimine göre 21 Aralık 2012 tarihinde kıyametin kopacak olması var sayılmaktaydı ve tek güvenli bölge olduğu ilan edilmişti. 

izmir-sirince.jpg

Denizli Pamukkale: Kaplıca suları tarafından çökmüş kayaç travertenden oluşmaktadır. Tam anlamıyla görsel bir şölen olan Pamukkale, dünya çapında ilgi gören beyaz bir cennet olmaktadır. Tam 17 sıcak su kaynağı bulunmaktadır. Şifalı ve sağlıklı sular birçok hastalığa da iyi gelir. 

pamukkale.jpg

Muğla Ölüdeniz: Fethiye’ de bulunan ve doğasıyla kendine hayran bırakan benzersiz bir belde olmaktadır. Ayrıca dünyada bulunan en güzel kumsal olarak adını altın harflerle yazdırmıştır. 

oludeniz.jpg

Bu İçeriğe Tepkini Göster!

Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Yapma Ya! Yapma Ya!
0
Yapma Ya!
Meraklı Meraklı
0
Meraklı
LoL LoL
0
LoL
Çok Güzel Çok Güzel
1
Çok Güzel
OMG OMG
1
OMG
İşte Bu! İşte Bu!
0
İşte Bu!
WTF WTF
0
WTF

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’ de Ölmeden Önce Gidilmesi Gereken Yerler

Giriş Yap

Ailemize sende katıl!
Kayıt Ol

reset password

Geri dön
Giriş Yap

Kayıt Ol

Hesabım var!
Giriş Yap
Paylaşacağın İçerik Türünü Seç
Kişilik Testi
Sorular oluşturarak cevapların ne olacağını belirle
Şıklı Sorular
Doğru ve yanlış seçenekli şıkları ile kendini test et
Anket
Kullanıcıların görüşlerini bildirebilmesi için mükemmel bir seçenek
Makale
Görsellerle birleştirilmiş metin türü
Liste
The Classic Internet Listicles
Açık Liste
Açık Liste
Sıralamalı Liste
Sıralamalı Liste
(Beta)
Özel içeriklerle işlemek için kendi resimlerinizi yükleyin(BETA)
Video
Youtube-Vimeo-Vine içerikleri ekleme plartformu
Ses Dosyası
Soundcloud ve Mixcloud ekleyebilirsiniz
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif (hareketli resim)
GIF format